سانا: آمریکا 37 تانکر نفت دیگر از سوریه را به وسیله عراق قاچاق کرد

به گزارش وبلاگ کت جادویی، خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که آمریکا 37 تانکر نفت سرقتی از سوریه را به عراق قاچاق نموده است.

سانا: آمریکا 37 تانکر نفت دیگر از سوریه را به وسیله عراق قاچاق کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کت جادویی، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نیرو های آمریکا یک کاروان جدید حامل نفت زدیده شده از سوریه را از گذرگاه غیرقانونی الولید به شمال عراق قاچاق نموده اند.

منابع محلی در منطقه السویدیه در استان الحسکه (شمال شرق سوریه) به سانا خبر دادند که یک کاروان متشکل از 37 تانکر حامل نفت دزدیده شده از سوریه، شامگاه روز سه شنبه وارد خاک عراق شده است.

طبق این گزارش، آمریکا نفت سوریه را به وسیله عراق و ترکیه و با واسطه گروه های کُرد و تُرک (با اطلاع دولت در اربیل و آنکارا) قاچاق می نماید.

منابع یادشده در ادامه خبر دادند که تعدادی از خودرو های شبه نظامیان کُرد موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه (قسد) که مورد حمایت آمریکا هستند، به همراه چند خودروی زرهی آمریکایی کاروان یادشده را اسکورت نموده اند.

آمریکا که این اقدام را بار ها تکرار نموده است و از طرفی با اعمال تحریم های یک جانبه باعث فلج شدن اقتصاد سوریه شده است، روز گذشته در بیانیه ای با اتهام زنی به دمشق، ایران و روسیه مدعی شده بود نیرو های وابسته به دولت سوریه زمان جنگ را به درازا می کشانند و رنج مردم سوریه را شدیدتر می نمایند

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سانا: آمریکا 37 تانکر نفت دیگر از سوریه را به وسیله عراق قاچاق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سانا: آمریکا 37 تانکر نفت دیگر از سوریه را به وسیله عراق قاچاق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید