کفراشی: استانداردهای صحیح در مستندسازی عملکردها اعمال شود

به گزارش وبلاگ کت جادویی، تهران (پانا) - مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی تخصصی تعلیم و تربیت در 2 حوزه حراست و ارزیابی عملکرد اظهار کرد که اعمال استانداردهای صحیح در مستندسازی عملکردها یکی از انتظاراتی است که باید مورد توجه باشد.

کفراشی: استانداردهای صحیح در مستندسازی عملکردها اعمال شود

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدحسین کفراشی در گفتگوی تخصصی تعلیم و تربیت در 2 حوزه حراست و ارزیابی عملکرد که بعدازظهر امروز در دفتر وزیر آموزش و پرورش برگزار شد با بیان اینکه بخش حراست ناظر به امنیت و بخش ارزیابی ناظر به عملکرد است، گفت: اگر این 2 بخش باهم همکاری داشته باشند کار سیستم راحت تر انجام می شود چراکه در فضای امروزی با هماهنگی ها نتایج مثبتی خواهیم داشت.

وی از استان ها این همکاری را طلب کرد و اضافه نمود: با هماهنگی این 2 بخش، سیستم و دستگاه تعلیم و تربیت پیروز خواهد بود. در بحث نیروی انسانی حرمت معلمان را رعایت تا بتوانیم عزت این افراد را حفظ کنیم.

کفراشی ادامه داد: همکاران دقت کنند تا هم خود شجاع باشند و بتوانند مدیران کل استان ها را به تصمیم گیری های شجاعانه، دعوت کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صلاحیت ها و وظایف 2 بخش حراست و ارزیابی درباره گزارش عملکرد این اداره کل در سال 98 گفت: محورهای ارزیابی های براساس 2 شاخص عمومی و اختصاصی است که بخش های مختلفی دارد لذا در بحث جدول امتیازات در شاخص عمومی باید بیشتر تلاش کنیم.

وی محورهای شاخص های عمومی را اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، ارتقای سلامت اداری، نظارت و ارزیابی بیان نمود و آموزش، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات، فضا و تجهیزات، پرورشی و فرهنگی، تربیت بدنی و سلامت، مشارکت های مردمی، نهضت سوادآموزی، استثنایی، پژوهش و برنامه ریزی، اجرای سند تحول و تامین منابع مالی را به عنوان محورهای شاخص های اختصاصی دانست.

کفراشی به جدول امتیازات ادارات کل آموزش و پرورش استان ها براساس شاخص های عمومی و اختصاصی سال 98 اشاره و اظهار کرد: نداشتن توانایی لازم برخی از استان ها درباره مستندسازی عملکرد همچنین عدم حساسیت کافی مدیران کل برخی از استان ها نسبت به نتایج حاصل از ارزیابی عملکرد،دو علل ضعف عملکرد استان ها در ارزیابی سال 98 است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با بیان انتظاراتی بیان نمود: اعمال نتایج ارزیابی عملکرد در سیاست های مدیریتی، اعمال استانداردهای صحیح در مستندسازی عملکردها، تقویت تعامل، تفاهم و ارتباط سازنده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، برگزاری و تقویت جشنواره شهید رجایی داخل استان از جمله مواردی است که لازم است رعایت شود.

وی با اشاره به نظارت بر فعالیت های آموزشی و پرورشی در زیست بوم جدید گفت: تعداد مدارس خودارزیابی 105 هزار و 339 مدرسه است که در 29 استان نظارت اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کفراشی: استانداردهای صحیح در مستندسازی عملکردها اعمال شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفراشی: استانداردهای صحیح در مستندسازی عملکردها اعمال شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید