کشف 32 شیء تاریخی از طریق جلب مشارکت های اجتماعی در کرمان

به گزارش وبلاگ کت جادویی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، سرهنگ سیدعلی حسینی روز پنج شنبه 29 آبان ماه بیان نمود: 32 شیء تاریخی که قدمت آن ها به دوره تاریخی و پیش از تاریخ می رسد از طریق تمهیدات اطلاعاتی، فرهنگ سازی و جلب مشارکت های اجتماعی از شخصی به نام دادمولا کوشکی توسط کارکنان پایگاه حفاظتی اسفندقه کشف شد.

کشف 32 شیء تاریخی از طریق جلب مشارکت های اجتماعی در کرمان

او اظهار کرد: این اشیا شامل 18 پیکره حیوانی سفالی، دو پیکره انسانی سفالی، یک خنجر فلزی، کاسه و پیاله های سفالی می شود.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمان در ادامه از کشف چهار شیء تاریخی در شهرستان کهنوج خبر داد و گفت: این چهار شیء نیز از طریق فرهنگ سازی از شخصی به نام احمد زینعلی به دست آمد که همگی از جنس سفال هستند، در حال حاضر برای معین قدمت تاریخی در اختیار کارشناسان باستان شناسی قرار گرفته اند.

او شرح داد: خوشبختانه کرمان در زمینه مشارکت های اجتماعی در سطح کشور حائز رتبه است که این مسئله نشان دهنده تلاش های شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان است.

سرهنگ حسینی گفت: از مردم فرهنگ دوست استان درخواست می کنیم که در راستای حفظ و صیانت از ارزش های تاریخی و فرهنگی که نشان دهنده هویت ملی کشورمان است، همواره احساس مسئولیت کرده و اخبار و اطلاعات خود را در اختیار یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و سایر ضابطان قضایی قرار دهند.

منبع: گردشبان

به "کشف 32 شیء تاریخی از طریق جلب مشارکت های اجتماعی در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 32 شیء تاریخی از طریق جلب مشارکت های اجتماعی در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید