چاووش اوغلو: آماده همکاری با هر رئیس جمهوری هستیم که مردم آمریکا انتخاب نمایند

به گزارش وبلاگ کت جادویی، وزیر خارجه ترکیه تاکید نمود: مقامات این کشور با کوشش های بعضی سیاستمداران آمریکایی و در راس آنها بایدن، برای سوء استفاده از مباحثات سیاسی داخلی ترکیه در حین کمپین های انتخاباتی، به سختی مقابله خواهند کرد.

چاووش اوغلو: آماده همکاری با هر رئیس جمهوری هستیم که مردم آمریکا انتخاب نمایند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کت جادویی به نقل از تی آر تی، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در مجله کریتر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیروزی کدام نامزد بخصوص در رابطه با روابط ترکیه-آمریکا نقش مثبت تری خواهد داشت؟ گفت: این انتخابات، در محیطی که پاندمی ویروس کرونا، تاثیرات آن بر اقتصاد و مباحثه در مورد نژادپرستی جامعه را به بالاترین شکل تقسیم بندی نموده است، برگزار می گردد. به همین دلیل پیش بینی در رابطه با نتایج انتخابات چندان واقع گرایانه نخواهد بود. ما نیز در این خصوص نمی توانیم انتظارات و یا ترجیحی داشته و آن را بر زبان بیاوریم. این تقدیر تنها متعلق به مردم آمریکا می باشد و همه باید به آن احترام بگذارند. به زبانی دیگر، ملت آمریکا هر کسی را که انتخاب کند، ما به عنوان دولت ترکیه آماده ادامه همکاریهای نزدیکمان با آمریکا هستیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ کت جادویی بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ کت جادویی بخوانید. (کلیک کنید)

وی ضمن تاکید بر اینکه با کوشش های بعضی سیاستمداران آمریکایی و در راس آنها بایدن، برای سوء استفاده از مباحثات سیاسی داخلی ترکیه در حین کمپین های انتخاباتی، به سختی مقابله خواهند کرد، اضافه کرد: کشورمان در گذشته هم با جمهوریخواهان و هم با حکومت دموکراتها، با روح اتفاق و همبستگی از نزدیک به فعالیت پرداخته است. به همین دلیل امروز نیز روابط ریشه دارمان با آمریکا را مستقل از هویت سیاسی رئیس جمهور این کشور، توسعه داده و ادامه خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چاووش اوغلو: آماده همکاری با هر رئیس جمهوری هستیم که مردم آمریکا انتخاب نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: آماده همکاری با هر رئیس جمهوری هستیم که مردم آمریکا انتخاب نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید