روایتی متفاوت از زندگی دیکتاتورها با صدای مرحوم احمد گنجی

به گزارش وبلاگ کت جادویی ، به نقل از روابط عمومی نوین کتاب گویا، گفت وگو با شیاطین اثری منحصر به فرد در شناخت سرنوشت دیکتاتورهاست که نویسنده آن برای رسیدن به اطلاعات کافی کوشش فراوانی نموده است. ریکاردو اریزیو، یک روزنامه نگار ایتالیایی است که این سوال برایش مطرح می گردد که وقتی دیکتاتوری برکنار می گردد، زندگی اش به چه صورت می گذرد؟ یا به عبارت بهتر، چه بر سر دیکتاتورها می آید؟ آیا آنها وقتی که به زندان می افتند یا تبعید می شوند، همچنان سایه شوم و وحشتناک شان بر سر مردم است؟ او در راه رسیدن به این پاسخ، به نتایج عجیبی دست پیدا می نماید. برای نمونه، رئیس جمهور خونخوار و اسبق اوگاندا، عیدی امین، که ساکن عربستان سعودی است، همچنان در جنگ های آفریقا مداخله می نماید. دیکتاتور اتیوپی، سرهنگ منگیستو، هنوز از سال های وحشت سرخ دفاع می نماید و...

روایتی متفاوت از زندگی دیکتاتورها با صدای مرحوم احمد گنجی

اریزیو در این دیدار هایی که با هفت دیکتاتور داشت، به نکات جالبی برمی خورد. بعضی از آنها لباس های سراسر سفید به تن داشتند و بعضی خود را تبرئه می کردند و معتقد بودند اگر هر شخص دیگری هم جایشان بود، قطعا همین تصمیم را می گرفت. اما نظر مردمان کشورشان متفاوت است!

یکی دیگر از نکات تکان دهنده این اثر، فقری است که دیکتاتورها پس از خاتمه دوره شان با آن دست و پنجه نرم می نمایند. بعضی از آنها در گفت وگوهایشان به این اشاره می نمایند که دلشان می خواهد مثل یک کارمند معمولی باشند و به زندگی عادی برگردند.

احمد گنجی، دبلور و صداپیشه، که در 10 فروردین ماه 1400 از جهان رفت، از اوایل دهه 60 فعالیت حرفه ای خود را در حوزه صدا در رادیو شروع نموده بود و با بیش از 30 سال سابقه کاری در حوزه گویندگی در رادیو صدایی آشنا برای مخاطبان خود بود. مرحوم گنجی این کتاب را به گونه ای خوانده که حال و هوای روزگار عجیب خاتمه ابهت دیکتاتورها در آن به خوبی نشان داده گردد. با شنیدن صدای احمد گنجی و تأثیری که او بر انتقال محتوای کتاب دارد، مخاطب به این فکر فروخواهد رفت که دیوانگان قدرت و دیکتاتور، چگونه دوران پیری شان را پشت سر می گذارند؟ آیا سرگذشت خود را برای فرزندان و نوه هایش نیز تعریف خواهند کرد؟ و....

گفت وگو با شیاطین نوشته ریکاردو اریزیو، ترجمه خجسته کیهان در نشر قطره منتشر شده که نوین کتاب گویا آن را با صدای احمد گنجی و موسیقی جاوید ارجمندی در قالب کتاب صوتی در 9 ساعت و 11 دقیقه فراوری و منتشر نموده است.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز، آثار زنده یاد احمد گنجی، با عنوان های جک لندن به دنبال یک رویا و زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها در نوین کتاب گویا در قالب کتاب صوتی منتشر شده بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "روایتی متفاوت از زندگی دیکتاتورها با صدای مرحوم احمد گنجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی متفاوت از زندگی دیکتاتورها با صدای مرحوم احمد گنجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید