تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در منطقه آزاد قشم

به گزارش وبلاگ کت جادویی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم برنامه های سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب در قشم را تشریح کرد.

تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در منطقه آزاد قشم

به گزارش خبرگزاری وبلاگ کت جادویی به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم؛ علیرضا کمساری اظهار کرد: برنامه های بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 24 تا 30 آبان ماه امسال با شعار دانایی؛ مانایی در سراسر کشور و جزیره زیبای قشم برگزار می گردد.

وی توجه افکار عمومی و جوامع محلی به مقوله کتاب و کتابخوانی را از جمله مهمترین ویژگی های فرهنگی جزیره دانست و اضافه نمود: هر قدر که توجه افکار عمومی به اصل موضوع مطالعه و کتابخوانی جلب گردد جامعه ما بیشتر در راستا تعالی فرهنگی، اجتماعی و مالی قرار می گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ادامه داد: برپایی نمایشگاه های کتاب در بعضی از روستاهای سطح جزیره با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز، اهدای کتاب از سوی مدیرعامل محترم سازمان به کتابخانه های عمومی قشم، اجرای مسابقات کتابخوانی در بخش های مختلف به صورت مجازی، رونمایی از کتب منتشر شده مورد حمایت سازمان منطقه آزاد قشم تحت عنوان هر هفته یک رونمایی و اهدای کتاب کودک و نوجوان به فرزندان کارکنان سازمان توسط مدیرعامل محترم سازمان بخشی از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در هفته کتاب و کتابخوانی است.

وی اضافه نمود: همچنین برگزاری نشست های تخصصی نقد و آنالیز کتاب با حضور مولفان, پیشکسوتان اهل قلم و اعضای انجمن های فرهنگی و ادبی با بهره گیری از امکانات فضای مجازی و برخط از برنامه های امسال جهت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی در ایام شیوع کرونا خواهد بود.

به گفته کمساری؛ اهدای بالغ بر سه میلیارد ریال کتاب با موضوعات گوناگون با هدف تامین منابع محتوایی مراکز، موسسات، مدارس، کتابخانه های عمومی و دستگاه های متولی بخش دیگری از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد قشم است.

وی با بیان اینکه پدیدآورندگان آثار فرهنگی , مولفان بومی و ساکن منطقه را از سرمایه های معنوی و صاحبان اصلی اندیشه و خرد در جزیره قشم هستند؛ گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد قشم با تشکیل کمیسیون حمایت و خرید کتاب بیش از 15جلد کتاب در شش ماهه نخست امسال با حمایت و همراهی معاونت محترم فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان انتشار یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در سرانجام با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه گگرددن و خواندن کتاب توسط اقشار مختلف جامعه، توضیح داد: خروجی مطلوب جامعه مستلزم ارتقای سطح فرهنگ عمومی افراد جامعه است و ترویج فرهنگ کتابخوانی در حقیقت احترام به دانایی و فهم جامعه است و افزایش سطح فرهنگ عمومی به واسطه کتابخوانی می تواند میراث گرانقدری برای نسل آینده باشد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در منطقه آزاد قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در منطقه آزاد قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید