ارجاعات بین المللی به مقالات علمی کشور 2 رتبه بهبود یافت

به گزارش وبلاگ کت جادویی، پایگاه رتبه بندی سایمگو از بهبود دو رتبه ای ارجاعات به مقالات علمی کشورمان خبر داده است.

ارجاعات بین المللی به مقالات علمی کشور 2 رتبه بهبود یافت

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ کت جادویی، این شاخص که تابعی است از رتبه کشور ها در تعداد مقالات منتشر شده، ایران را در رتبه 15 جهان قرار داد. صندلیی که با دو رتبه بهبود نصیب ایران شد. این در حالی است که در سال 2018 ایران در شاخص ارجاع به مقالات علمی در صندلی 17 جهان ایستاده بود.

آمریکا در این شاخص بین المللی همچنان صندلی نخست جهان را برای خود حفظ نموده است؛ اما پیش بینی ها از این حکایت دارد که چین با توجه به پیشی دریافت از آمریکا در فراوری مقالات علمی در این شاخص هم از آمریکا سبقت بگیرد، چون این شاخص تابعی است از رتبه کشور ها در تعداد مقالات منتشر شده بین المللی. هر چند که هنوز هم از نظر ارجاع به مقالات علمی آمریکا فاصله معنی داری با چین دارد.

بر اساس اعلام پایگاه سایمگو چین با انتشار 684 هزار اثر علمی از آمریکا که 678 هزار مقاله علمی فراوری نموده است پیشی گرفته است. اتفاقی که منجر به درهم ریختن معادلات جهانی علمی شد و سال های فزونی آمریکا در انتشار مقالات علمی را انتها داد.

بر اساس این گزارش در سال 2019، آمریکا، چین و انگلستان در شاخص ارجاعات به مقالات علمی در رتبه های اول تا سوم جهان قرار دارند و ایران پس از کره جنوبی در صندلی پانزدهم ایستاده است. صندلیی که بالاتر از کشور هایی مانند برزیل، روسیه، ترکیه، عربستان، رژیم اشغالگر قدس و مصر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ارجاعات بین المللی به مقالات علمی کشور 2 رتبه بهبود یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارجاعات بین المللی به مقالات علمی کشور 2 رتبه بهبود یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید