آفت کشی غنی از مواد غذایی فراوری شد

به گزارش وبلاگ کت جادویی، مدیرعامل شرکت فناوری نانو رسیس گفت: آفت کش اورگانیک اچ کا با استفاده از فناوری نانو فراوری شده برای محیط زیست و انسان مشکل ایجاد نمی کند و در عین حال با دارا بودن نانوذرات بافت های گیاهی، غنی از مواد غذایی است.

آفت کشی غنی از مواد غذایی فراوری شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ کت جادویی، نانوآفت کش اورگانیک اچ کا، در واقع یک دافع حشرات، کرم و انواع آفت های محصولات کشاورزی، به ویژه میوه ها است. شرکت فناوری نانو رسیس، با بهره گیری از خواص آفت گریزی عصاره های گیاهی و فرمولاسیون تجربی بیش از 10 عصاره گیاهی این محصول را فراوری و به بازار عرضه نموده است.

حسن کرمی مدیرعامل این شرکت در باره این نانو آفت کش گفت: در حال حاضر ظرفیت فراوری 3 هزار لیتر در روز از این آفت کش را داریم، از آنجایی که فروش آفت کش ها فصلی است و تنها در بعضی ماه ها از سال این محصول به وفور استفاده می گردد، میزان فروش ما در چنین ماه هایی تقریبا 20 هزار لیتر است.

کرمی اضافه کرد: این آفت کش نانو برای انسان و محیط زیست مشکل ساز نیست و حتی اگر روی میوه ها باقی بماند، مصرف آن باعث بیماری نمی گردد.

مدیرعامل شرکت فناوری نانو رسیس این محصول نسبت به آفت کش های شیمیایی از قیمت بسیار پایین تری برخوردار بوده و در عین حال کارایی بسیار بالایی نیز دارد. مهندس کرمی از رایزنی با خریدارانی از سوریه و افغانستان برای خرید این محصول اطلاع داد که نمونه هایی به آن ها برای تست عملکرد محصول داده شده است.

نانوآفت کش اورگانیک اچ کا بر خلاف سایر آفت کش های ارگانیک موجود در بازار، عصاره تقطیری گیاهی نیست و یک نوع نانوسوسپانسیون بوده که به دلیل دارا بودن عصاره های گیاهی، خاصیت آفت گریزی قوی تری نسبت به سایر آفت کش های گیاهی دارد و از سوی دیگر، به دلیل دارا بودن نانوذرات بافت های گیاهی، غنی از مواد غذایی است که به آسانی از سطح برگ ها جذب می گردد. قطر میانگین نانوذرات در فاز سوسپانسیون 30 نانومتر است و با کنترل فرآیند، امکان تغییر ابعاد نانوذرات وجود دارد. به طور میانگین 10 میلی لیتر از این آفت کش برای یک درخت متوسط کافی است.

از جمله مزیت های این آفت کش می توان به موارد مختلف اشاره نمود. تهیه شده از انواع مواد موثره گیاهی، کاملاً ارگانیک و فاقد هرگونه اضافه کردنی شیمیایی، بدون تأثیر مخاطره آمیز بر روی بافت خاک و آب، فاقد هر گونه عنصر فلزی سنگین، قابلیت جذب مواد غذایی موجود در آفت کش از برگ های درختان و پوست میوه ها، افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی، تقویت و افزایش مقاومت گیاه در سال های آینده غلظت بالاتر نسبت به سایر آفت کش های ارگانیک از جمله این مزیت ها هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آفت کشی غنی از مواد غذایی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آفت کشی غنی از مواد غذایی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید