یک دستگاه ژنراتور قدیمی حین عملیات خاکبرداری در نفت شهر کشف شد

به گزارش وبلاگ کت جادویی، فرماندار قصرشیرین گفت: یک دستگاه ژنراتور قدیمی با قدمت 63 سال حین عملیات خاک برداری و تسطیح چاه های نفتی در منطقه مرزی نفت شهر از توابع بخش سومار این شهرستان کشف شد.

یک دستگاه ژنراتور قدیمی حین عملیات خاکبرداری در نفت شهر کشف شد

به گزارش وبلاگ کت جادویی به نقل از ایرنا، مرادعلی تاتار اظهار کرد: این ژنراتور انگلیسی با سازه 7تنی متعلق به سال 1338 خورشیدی برابر با 1985میلادی است که توسط کارکنان نفت و گاز غرب در زمین های اطراف چاه شماره 11 از خاک بیرون آمده است.

وی اظهار کرد: این ژنراتور در محل قدیم پالایشگاه نفت شهر کشف شده و به موزه صنعت نفت غرب منتقل شد.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: منطقه مرزی نفت شهر که در اصطلاح محلی به نفت شاه معروف است، دارای چاه های نفت است که روزانه 20 هزار بشکه آن از طریق تلمبه خانه با خط انتقال به پالایشگاه کرمانشاه منتقل می شود.

تاتار افزود: نفت شهر از توابع بخش سومار در قصرشیرین در 72 کیلومتری جنوب این شهرستان واقع شده است که تا قبل از جنگ تحمیلی آوازه بلندی داشت و یکی از مدرن ترین مناطق غرب کشور بود که از امکانات بسیار خوبی از جمله فرودگاه، سینما، مدرسه و گاز کشی برخوردار بود.

وی گفت: عملیات بازسازی نفت شهر و زیرساخت های آن با نام امام جواد الائمه (ع) از شهریور سال 93 آغاز شدکه بازسازی نفت شهر بزرگ ترین هدیه دولت تدبیر و امید به ساکنان مرزدار این منطقه است که سال های سال برای چنین اتفاق مهمی لحظه شماری می کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "یک دستگاه ژنراتور قدیمی حین عملیات خاکبرداری در نفت شهر کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک دستگاه ژنراتور قدیمی حین عملیات خاکبرداری در نفت شهر کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید