گفتگویسرگئی لاوروف وفیصل مقداد پیرامون حل و فصل مناقشه سوریه

به گزارش وبلاگ کت جادویی به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه شامگاه سه شنبه (به وقت مسکو) گفت که سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور در مصاحبهی تلفنی با فیصل مقداد همتای سوریه ای خود، پیرامون پیشرفت در دستیابی به یک راه چاره سیاسی برای مناقشه کنونی در سوریه با وی بحث و مصاحبه کرد.

گفتگویسرگئی لاوروف وفیصل مقداد پیرامون حل و فصل مناقشه سوریه

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: وزرای [خارجه] دو کشور در مورد شرایط در داخل و منطقه پیرامونی سوریه گفتگو کردند. محور این گفتگوها پیشبرد یک توافق سیاسی فراگیر از طریق یک گفتگوی ملی بدون مداخله خارجی بود.

گفتنی است که لاوروف همتای سوریه ای خود را در جریان نتایج سفرهای اخیر خود به کشورهای عربی قرار داد و گفت که در مورد لزوم بازگشت دمشق به سازمان منطقه ای، با اتحادیه عرب به توافق هایی دست یافته است.

دو طرف همچنین در مورد تهیه و تدارک ششمین نشست نهاد کوچک کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو که قرار است در اواسط ماه آوریل برگزار شود، صحبت کردند.

آخرین نشست کمیته قانون اساسی سوریه که در ماه ژانویه در ژنو برگزار گشت، از سوی گیر پدرسون فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه یأس آور خوانده شد؛ زیرا به زعم وی طرف های درگیر در سوریه در مورد روال و شیوه گفتگوها در درون گروهی کوچک به توافق نرسیدند.

بنا به ادعای این مقام سازمان ملل، هیأت نمایندگی دولت سوریه از طرح های پیشنهاد شده در مورد چارچوب گفتگوها حمایت نکرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گفتگویسرگئی لاوروف وفیصل مقداد پیرامون حل و فصل مناقشه سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگویسرگئی لاوروف وفیصل مقداد پیرامون حل و فصل مناقشه سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید