چطور دوره سرماخوردگی را کاهش دهیم؟

به گزارش وبلاگ کت جادویی، همچنین می توانید کمپرس یخ، اسپری ها یا آب نبات های سرد مکیدنی برای گلو درد را امتحان کنید. بزرگسالان می توانند از استامینوفن، ایبوپروفن یا آسپرین برای تسکین علائم استفاده نمایند. دارو ها را فقط طبق دستور پزشک مصرف کنید.

چطور دوره سرماخوردگی را کاهش دهیم؟

اگرچه سرما به طور مستقیم عاملی برای بروز سرماخوردگی نیست، اما شما را برای ابتلا به این بیماری آماده می نماید. خستگی، ضعف سیستم ایمنی بدن و استرس از عوامل دیگر ابتلا به این بیماری هستند.

به گزارش مایوکلینیک، اگر شما سرما خورده باشید، حداقل 5 روز زمان احتیاج دارید تا به طور نسبی بهبود یابید. البته هیچ روشی برای درمان قطعی سرماخوردگی وجود ندارد، اما می توان با دنبال کردن بعضی توصیه ها، در کوتاه ترین زمان ممکن، به بهبودی دست یافت:

هیدراته بمانید. چای داغ، آب، سوپ مرغ و سایر مایعات مانند آب گرم همراه با لیمو و عسل، بدن را هیدراته نگه می دارد. این مایعات همچنین می توانند احتقان قفسه سینه و مجاری بینی شما را تسکین دهند تا بتوانید راحت نفس بکشید. از مصرف کافئین و الکل خودداری کنید، زیرا باعث کمبود آب بدن می گردد و می تواند در خواب و استراحت مورد احتیاج برای بهبودی اختلال ایجاد کند.

گلودرد را با غرغره کردن آب نمک تسکین دهید. همچنین می توانید کمپرس یخ، اسپری ها یا آب نبات های سرد مکیدنی برای گلو درد را امتحان کنید. بزرگسالان می توانند از استامینوفن، ایبوپروفن یا آسپرین برای تسکین علائم استفاده نمایند. دارو ها را فقط طبق دستور پزشک مصرف کنید.

در خانه از دستگاه مرطوب نماینده هوا بهره ببرید. این دستگاه برای تسکین گرفتگی بینی و عفونت های مجاری تنفسی و همچنین کاهش شدت و درد سرفه های خشک مفید است.

نباید فراموش کنید که آنتی بیوتیک ها، برای درمان بیماری های باکتریایی مفیدند، اما هیچ یاریی در برابر ویروس های سرماخوردگی نمی نمایند. از درخواست آنتی بیوتیک از پزشک برای سرماخوردگی یا استفاده از آنتی بیوتیک های قدیمی که در دست دارید خودداری کنید.

دقت کنید که مصرف ویتامین C به شما در جلوگیری از سرماخوردگی یاری نمی نماید. با این حال، بعضی مطالعات نشان داده اند که مصرف ویتامین C قبل از آغاز علائم سرماخوردگی، می تواند مدت زمان بیماری را کوتاه کند. همچنین چندین مطالعه نشان داده است که مکمل های زینک ممکن است طول سرماخوردگی را کاهش دهند.

البته زینک دارای عوارض جانبی مضر از جمله مسمومیت و معمولا وقتی ایجاد می گردد که 2 هزار میلی گرم و یا بیشتر مصرف شده باشد. پس قبل از استفاده از زینک با پزشک خود صحبت کنید.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید

به "چطور دوره سرماخوردگی را کاهش دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور دوره سرماخوردگی را کاهش دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید