وزارت ورزش: از فیفا و AFC انتقاد کنید نه از داخلی ها!

به گزارش وبلاگ کت جادویی، عدم اعطای میزبانی به تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های انتخابی جام جهانی و همچنین مسابقات لیگ قهرمانان 2021 آسیا، واکنش های مختلفی را در چند روز گذشته در پی داشته است. از جمله مهمترین واکنش ها می توان به نقدها شهاب الدین عزیزی خادم رئیس جدید فدراسیون اشاره نمود که مدیران سابق این فدراسیون را مقصر این اهمال دانست.

وزارت ورزش: از فیفا و AFC انتقاد کنید نه از داخلی ها!

همچنین بعضی از نمایندگان مجلس وزارت ورزش و وزارت خارجه را مقصر این اتفاق قلمداد نموده اند در حالی که امروز وزارت ورزش با انتشار بیانیه ای، به این مسائل واکنش نشان داد.

در بیانیه وزارت ورزش آمده است:

پس از انتشار شایعه عدم میزبانی ایران برای مسابقات برگشت انتخابی جام جهانی 2022 و رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، مسعود سلطانی فر، به درخواست فدراسیون فوتبال در تاریخ 19 اسفند امسال (سه روز قبل از ابلاغ تصمیم AFC به ایران) دو نامه را به شیخ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا و اینفانتینو رییس فیفا ارسال کرد و در این دو نامه ضمن اشاره برحق فدراسیون فوتبال ایران در میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 بر حمایت وزارت ورزش و جوانان از برگزاری این رویدادها در ایران تاکید نمود.

این اقدام در راستای نقش حاکمیتی وزارت ورزش در حمایت از فوتبال ایران صورت گرفت و چنانچه هر فدراسیونی احتیاج به یاری داشته باشد متولی ورزش کشور با همکاری دستگاه های ذیربط به وظیفه خود عمل خواهد نمود.

تاکید می گردد، وظیفه اصلی در ارتباطات بین المللی فدراسیون ها بر عهده خود آنها است و وزارت ورزش و جوانان صرفاً نقش یاری نماینده و حمایتی دارد و همواره سعی نموده به وظیفه حاکمیتی خود و بابهره گیری از ظرفیت همه دستگاه ها به بهترین نحو عمل کند.

توصیه می نماییم با توجه به این نوع تصمیم گیری های ناعادلانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بعضی افراد و عناصر به جای سوء استفاده سیاسی از اقدامی که علیه منافع ایران اجرا شده که بخشی از پازل فشارهای حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران است، با درک صحیح از این اتفاقات در عوض انتقاد از مقامات ورزش ایران، این فشارها را به طرف خارجی بیاورند و از ظرفیت های خود برای دفاع از حقوق ایران استفاده نمایند.

به همین دلیل و جهت تنویر افکار عمومی، دو نامه مورد اشاره در ادامه منتشر می گردد. بدیهی است علیرغم ابلاغ تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، وزارت ورزش و جوانان در کنار ارکان حاکمیتی و ورزشی دیگر، پشتیبان فدراسیون فوتبال ایران جهت احقاق حقوق خود خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزارت ورزش: از فیفا و AFC انتقاد کنید نه از داخلی ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ورزش: از فیفا و AFC انتقاد کنید نه از داخلی ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید