لوکس ترین مدل بنز رونمایی شد

به گزارش وبلاگ کت جادویی، آنچه کلاس S. را از دیگر ماشین های بنز متمایز میکند، مجموعه بی پایانی از فن آوری هایی است که در اختیار راننده قرار می دهد. ماشین به گفته کارخانه از قبل هوشمند تر شده و می تواند خواسته های راننده را حدس بزند.

لوکس ترین مدل بنز رونمایی شد

مرسدس-بنز کلاس S. پرفروش ترین سدان لوکس دنیا است

باهوش و لوکس

مرسدس-بنز، نسل جدید لوکس ترین مدل خود و پرفروش ترین سدان لوکس دنیا را رونمایی کرد. کارخانه آلمانی می گوید که نسل جدید کلاس S. اولین ماشینی در دنیا خواهد بود که بی احتیاج به نظارت راننده، به طور خودران حرکت می نماید.

مرسدس-بنز تغییر چهره مدل هایش را دو سال پیش با کوچکترین ماشینش، کلاس A. شروع کرد. کلاس S. آخرین مدلی است که در این فرایند به روز می گردد. به همین خاطر ظاهر ماشین تازگی ندارد و بخش های مختلفش از جمله فرم کلی بدنه و چراغ ها قبلا در مدل های دیگر کارخانه دیده شده است.

آنچه کلاس S. را از دیگر ماشین های بنز متمایز میکند، مجموعه بی پایانی از فن آوری هایی است که در اختیار راننده قرار می دهد. ماشین به گفته کارخانه از قبل هوشمند تر شده و می تواند خواسته های راننده را حدس بزند.

مثلا اگر در تاریکی شب راننده دستش را به سمت جایگاه خالی سرنشین کناری دراز کند، ماشین چراغ های روی سقف را روشن می نماید یا اگر راننده بخواهد آینه ها را تنظیم کند، ماشین با تشخیص جهت چرخیدن سر راننده می فهمد کدام آینه قرار است تنظیم گردد.

ظاهر نسل جدید مرسدس-بنز کلاس S، از قبل سادهتر طراحی شده است

بنز همراه با نسل جدید کلاس S، نسل جدیدی از سیستم مدیریت ماشین را هم عرضه نموده است. این سیستم می تواند فرمان های صوتی راننده را به 27 زبان مختلف فهمیده و اجرا کند.

اطلاعات به وسیله یک نمایشگر 12.1 اینچی که در امتداد کنسول وسط قرار داده شده، نمایش داده می گردد. یک نمایشگر 12.1 اینچی دیگر روبروی فرمان واقع شده است که اطلاعات را به صورت سه بعدی و با توجه به زاویه دید راننده نمایش می دهد. برای سرنشینان عقب دو نمایشگر قرار داده شده است. همه این نمایشگر ها به یکدیگر وصل هستند و می توان فیلم و اطلاعات را بین آن ها رد و بدل کرد.

بنز برای راحتی سواری ماشین، یاری فنر هایی ساخته که راستا را هزار بار در ثانیه آنالیز نموده و فنر ها با توجه به شرایط جاده تنظیم می نماید.

این سیستم در صورت احتمال تصادف از پهلو، در کثری از ثانیه ارتفاع ماشین را هشت سانتی متر افزایش می دهد تا ضربه به کف ماشین که محکم تر است وارد گردد و سرنشینان آسیب کمتری ببینند. همچنین برای اولین بار یک کیسه هوا در پشت جایگاه جلو برای سرنشینان عقب قرار داده شده که احتمال آسیب جدی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

داخل نسل جدید مرسدس-بنز کلاس S. با الهام از کشتی های تفریحی طراحی شده است

جایگاه های نسل جدید سدان لوکس بنز 18 موتور دارد و علاوه بر گرم و خنک شدن، سرنشینان را با ده روش مختلف ماساژ می دهد. تعدادی از 31 بلندگوی سیستم صوتی ماشین هم در داخل جایگاه ها قرار داده شده تا به گفته مرسدس-بنز کیفیت موسیقی که سرنشینان می شنوند به خوبی یک استودیوی صدابرداری باشد.

بسیاری از این فن آوری ها جدید نیستند و قبلا در ماشین های شرکت های دیگر نظیر آئودی استفاده شده اند. اما آن چه احتمالا برای اولین بار با نسل جدید کلاس S. به صنعت خودرو معرفی خواهد شد، قابلیت رانندگی بدون نظارت راننده است.

سیستم های خودران موجود در بازار در حال حاضر در سطح 2 هستند. در این سطح، بخشی از کنترل به ماشین سپرده می گردد، اما راننده همواره باید هشیار بوده و دستش را روی فرمان نگه دارد. بنز می خواهد اولین کارخانه ای باشد که ماشین هایش در سطح 3 خودران است. در این سطح راننده می تواند در راستا هایی محدود پس از سپردن رانندگی به ماشین، نگاهش را از جاده بردارد.

هنگام تصادف از پهلو، در کثری از ثانیه ارتفاع ماشین هشت سانتی متر افزایش می یابد

بنز می گوید که این سیستم خودران از نیمه دوم سال 2021 در آلمان عرضه خواهد شد. احتمالا این سیستم بیشتر در ترافیک های سنگین استفاده خواهد شد و ماشین می تواند تا سرعت 60 کیلومتر در ساعت کنترل را در اختیار داشته باشد. تنها شرط این است که راننده باید در موقعیتی باشد که ظرف ده ثانیه بتواند کنترل ماشین را در اختیار گیرد.

آلمان تنها کشوری است که قوانینش اجازه استفاده از این سیستم را می دهد. استفاده از سطح 3 خودران در کشور های دیگر هنوز قانونی نیست و بنز می گوید برای به کارگیری آن در بازار هایی نظیر آمریکا با دولت مذاکره خواهد نمود.

بنز برای کسب مقام اول در ارائه سطح 3 خودران در رقابتی نزدیک با ب ام و واقع شده است. رقیب آلمانی بنز می گوید که سیستم خودران خود را سال آینده با شاسی بلند الکتریکی اش به نام آی-نکست عرضه خواهد نمود.

فروش نسل جدید کلاس S. از چند هفته دیگر شروع شده و اولین ماشین ها در زمستان به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

شاسی بلند لوکس جیپ با کادیلاک و لینکلن رقابت خواهد نمود

جیپ دربرابر کادیلاک

جیپ کانسپتی از یک شاسی بلند عظیم و لوکس رونمایی نموده که قرار است سال آینده به بازار عرضه گردد. این ماشین که گرندواگونیر (Grand Wagoneer) نام دارد با شاسی بلند های لوکس آمریکایی نظیر کادیلاک اسکلید و لینکلن نویگیتور رقابت خواهد نمود.

گرندواگونیر نام شاسی بلند مشهور جیپ است که بین سال های 1963 تا 1991 فراوری می شد. محبوبیت این ماشین به حدی است که مدل های بازسازی شده آن اکنون تا 90 هزار دلار قیمت دارد.

اگرچه نمی توان به سرعت شباهت مدل جدید را با مدل کلاسیک تشخیص داد، اما جیپ می گوید گرندواگونیر را با الهام از مدل قدیمی این ماشین طراحی نموده است.

برای سرنشین کنار راننده یک نمایشگر جداگانه قرار داده شده است

واگونیر قرار است مجموعه ای از شاسی بلند های لوکس باشد که برخلاف دیگر مدل های جیپ برای رانندگی در خیابان ساخته می گردد و با قیمتی بین 60 تا صد هزار دلار فروخته خواهد شد.

کانسپتی که هفته گذشته نمایش داده شد، لوکس ترین مدل از این مجموعه است که سه ردیف جایگاه دارد، اتاقش با چرم و چوب تزیین شده است و موتور هیبرید-الکتریکی دارد. ماشین هفت نمایشگر دارد که یکی از آن ها برای سرنشین کنار راننده در نظر گرفته شده است.

جیپ پیروز ترین شرکت در گروه خودروسازی فیات-کرایسلر است. این کارخانه در چند سال گذشته کوشش نموده تا محصولاتش را گران تر و در بازار های بیشتری در دنیا عرضه کند، اما همزمان جیپ به شدت از سوی رقیبانش تحت فشار است.

فورد به تازگی مدل جدید برونکو را به بازار عرضه نموده که با رانگلر، مهم ترین مدل جیپ رقابت می نماید و فروش مدل های کوچک جیپ رو به کاهش است. برای همین این کارخانه می خواهد با فروش شاسی بلند های عظیم لوکس، بخشی از این فشار را کاهش دهد.

مدل های کلاسیک گرند واگونیر هنوز در آمریکا پرطرفدار است

کاهش قیمت بنزین در آمریکا باعث شده که شاسی بلند های عظیم دوباره محبوب شوند و این شانس جیپ را برای پیدا کردن مشتری برای واگونیر افزایش می دهد. گرند واگونیر، علاوه بر کادیلاک و لینکلن باید با ماشین هایی نظیر رنج روور و لکسوس رقابت کند که همگی در ارائه خدمات به مشتریان ثروتمند، تجربه بیشتر و زیرساخت های بهتری دارند.

جیپ در سال 2019 نزدیک به 930 هزار دستگاه ماشین فروخت که پنج درصد از سال 2018 کمتر بود. این شرکت یازده درصد از بازار شاسی بلند های آمریکا را در اختیار دارد.

گوست پرفروش ترین مدل در تاریخ صد و شانزده ساله روزلرویس است

رولزوریس بدون تجمل

رولزرویس نسل جدیدی از مدل گوست را رونمایی کرد. خودروساز انگلیسی می گوید کوچکترین مدل خود را با نگاهی تازه به ماشین های لوکس طراحی نموده است.

گوست پرفروش ترین مدل رولزرویس در تاریخ 116 ساله این کارخانه است. نسل اول این ماشین ده سال پیش برای جلب ثروتمندان جوان ساخته شد. رولزرویس می گوید در نظرسنجی از مشتریانش دریافته که آن ها ماشینی می خواهند که ثروتشان را فریاد نزند و در عین آراستگی، تجمل کمتری داشته باشد.

نسل دوم گوست در پاسخ به این تقاضا، ظاهری ساده و مینیمال دارد. استفاده از رنگ سفید و زمینه روشن در عکس ها و ویدیو هایی که کارخانه منتشر نموده هم بر این سادگی تاکید می نماید. تورستن مولر، مدیر رولزرویس می گوید از طراحانش خواسته تا همه بخش های اضافه در ماشین را حذف نمایند و به تعریفی بدون تجمل گرایی از ماشین لوکس برسند.

اتاق رولزرویس گوست ساده تر طراحی شده و به فن آوری روز مجهز شده است

رولزرویس نسل جدید گوست را از نو طراحی نموده و می گوید تنها قطعاتی که از نسل قبلی به مدل جدید منتقل شده، آرم روی کاپوت و چتر هایی است که در داخل در های عقب واقع شده است. با این حال، ظاهر ماشین نسبت به قبل تغییر زیادی ننموده است. مهم ترین تغییر، چراغ های مدرن تر و جلوپنجره عظیمتری است که با چراغ های ال ئی دی نورانی شده است.

برخلاف نسل اول که بر روی شاسی ب ام و سری هفت ساخته شده بود، مدل جدید گوست بر روی شاسی ساخته می گردد که توسط رولزرویس طراحی شده است. موتور ماشین دوازده سیلندر است. نیروی موتور به هر چهار چرخ منتقل می گردد و با چرخاندن فرمان هر چهار چرخ تغییر جهت می دهد.

اتاق ماشین هم ساده تر و مدرن تر شده است. برای جلوگیری از ورود صدای بیرون شیشه ها دوجداره است و صد کیلو عایق صدا در بدنه استفاده شده است. رولزوریس می گوید که ابتدا اتاق ماشین آنقدر ساکت بود که باعث گیج شدن سرنشینان می شد و مهندسان مجبور شدند تا ارتباط بیرون و درون ماشین را کمی بیشتر نمایند.

آمریکای شمالی و چین مهم ترین بازار محصولات رولزرویس است

قیمت ماشین به طور رسمی اعلام نشده، اما پیش بینی می گردد از 300 هزار دلار به بالا باشد.

رولزرویس می گوید بحران کرونا تاثیری بر درآمد کارخانه نخواهد داشت و این شرکت سال جاری سود خواهد نمود. مدیر کارخانه پیش بینی نموده که چین به زودی عظیم ترین بازار محصولاتش خواهد بود. در حال حاضر آمریکای شمالی عظیمترین بازار رولزرویس است.

رولزرویس در سال 2019 با ساخت پنج هزار و 152 دستگاه ماشین رکورد تازه ای در فروش ثبت کرد.

منبع: فرادید

به "لوکس ترین مدل بنز رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکس ترین مدل بنز رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید