سقف خرید در تابستانه کتاب با توجه به افزایش قیمت کتاب پایین بود

به گزارش وبلاگ کت جادویی، حمید اکبری مدیر کتابفروشی خانه کتاب قم در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در قم، ضمن گلایه از شیوه تخصیص اعتبار در طرح تابستانه کتاب 99 و با اشاره به استفاده بعضی ناشر-کتابفروش ها از این طرح، گفت: به عنوان مثال در قم اعتبار خیلی از این دسته از همکاران حداقل 2 میلیون شارژ می گردد که چون در حد ناشر هستند، مراجعه نماینده ندارند. آن ها فقط کتاب های خودشان را هم عرضه می نمایند و گاهی همین اعتبار در انتها طرح بدون استفاده برگشت داده می گردد. به نظر من اگر قرار است این قبیل طرح ها حمایتی صرفاً برای کتاب فروشی ها باشد، بهتر است به صورت کامل به آن ها اختصاص داده گردد.

سقف خرید در تابستانه کتاب با توجه به افزایش قیمت کتاب پایین بود

وی افزود: اگر نمایشگاه های استانی کتاب به طور کامل لغو گردد، آن وقت به ناشرها هم اعتبار بدهند؛ ولی اگر قرار باشد نمایشگاه استانی کتاب برگزار گردد و ناشرها از یک طرف هم در نمایشگاه شرکت نمایند، و اط طرف دیگر از مزایای طرح های حمایتی از کتابفروشی ها هم بهره مند می گردد، به نظرم این عادلانه نیست.

اکبری توضیح داد: با این شرایطی که عرض کردم، بعضی کتاب فروشی ها اعتبار (یارانه) کافی کسب نمی نمایند؛ به عنوان نمونه بنده در طرح قبلی (بهارانه کتاب) 3 الی 4 روز بیشتر اعتبار نداشتم. البته باید به این نکته اذعان کنم که در این دوره یعنی تابستانه کتاب، شرایط بهتر شده بود.

مدیر کتابفروشی خانه کتاب قم با ارائه این پیشنهاد که بهتر است اعتبار ات نمایشگاه های استانی کتاب به طرح های فصلی اختصاص یابد، بیان نمود: در این طرح ها، مردم با حضور در کتابفروشی، آن کتابی را که احتیاج داشه باشند، می خرند. این گونه نیست که بروند در فضایی مثل نمایشگاه و از بین کتاب های موجود، دست به انتخاب بزنند.

این پیشکسوت حوزه کتاب فروشی یادآور شد: در همین ایامی که طرح ها برگزار می گردد، خرید زیادی داریم چون سعی می کنیم احتیاج مشتری را در این مدت 10 روز تامین کنیم. فکر می کنم اگر با مردم هم صحبت گردد، نظرشان این است که کتاب فروشی ها احتیاجشان را بهتر برآورده می نمایند.

اکبری در خاتمه با بیان اینکه سقف خرید در طرح تابستانه کتاب 99 با توجه به افزایش قیمت کتاب پایین بود، یادآور شد: البته در این دوره مقداری سطح خرید را افزایش داده بودند؛ اما این مقدار، نسبت به افزایش قیمت کتاب ها کافی نبود. به نظرم سقف خرید حداقل باید نسبت به گذشته سه برابر می شد چراکه قیمت کتاب ها به راحتی سه برابر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "سقف خرید در تابستانه کتاب با توجه به افزایش قیمت کتاب پایین بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف خرید در تابستانه کتاب با توجه به افزایش قیمت کتاب پایین بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید