سعودی ها رادار فرانسوی می خرند

به گزارش وبلاگ کت جادویی، مقامات فرانسوی اعلام کردند، کشورشان سیستم های راداری را در ساحل شرقی عربستان مستقر نموده تا سیستم دفاعی این کشور را بعد از حملات موشکی سپتامبر به تاسیسات نفتی سعودی تقویت کند.

سعودی ها رادار فرانسوی می خرند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این ابتکار عمل از قبل اعلام نشده بود اما مسؤولان فرانسوی گفتند، استقرار سیستم های راداری در ساحل شرقی عربستان مشرف به خلیج فارس در چارچوب قدرت ماموریت جگوار است.

آنها اطلاعات زیادی در این باره ارائه نکردند.

این اظهارات چند ساعت بعد از سخنرانی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه عصر پنج شنبه مقابل ارتش فرانسه مطرح شده که در آن از مطمئن ساختن عربستان در پی حملات موشکی به تاسیسات نفتی اش در سپتامبر گذشته سخن به میان آورده بود.

وی اعلام نمود: به رغم تحولات در منطقه نیروهای ما به مبارزه با داعش ادامه می دهند و ما یگان های ویژه جگوار را در شبه جزیره عرب و خلیج فارس در مدت زمانی کوتاه مستقر کردیم.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین اضافه نمود: ناو هواپیمابر شارل دوگل قبل از استقرار در اقیانوس آرام و دریای شمال از نیروهای عملیات شمال در خاورمیانه حمایت خواهد نمود.

طبق گزارش رسانه های فرانسوی، مسؤولان محلی این کشور آدینه گفتند، استقرار رادارها جزئی از قدرت ماموریت جگوار است که در ساحل شرقی عربستان برای مقابله با تهدیدات رو به رجحان مستقر شده اند.

منبع: عصر ایران

به "سعودی ها رادار فرانسوی می خرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعودی ها رادار فرانسوی می خرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید