خبرنگاران مهار هدر رفت آب یُددار در گلستان آغاز شد

به گزارش وبلاگ کت جادویی، گرگان - خبرنگاران - استاندار گلستان با اشاره به شکسته شدن بخشی از دیواره محل دپو آب استحصالی ید در مجاورت تالاب اینچه برون این استان گفت که اقدامات لازم برای مهار و مدیریت آب های تخلیه شده آغاز شد.

خبرنگاران مهار هدر رفت آب یُددار در گلستان آغاز شد

هادی حق شناس یکشنبه با حضور در مجتمع تولید ید در شمال گلستان گفت: یکی از دیواره های سدی که شرکت بهره بردار برای نگه داشتن آب حاصل از استخراج ایجاد کرده بود شکست و بخشی از این آب در پهنه قریب به 200 تا 300 هکتار از اراضی جاری شد.

وی اضافه نمود : در نخستین اقدام، دیواره شکسته شده تا 24 ساعت بازسازی خواهد شد و در حداکثر 3 روز آینده آب پخش شده با استفاده از پمپ های قدرتمند به داخل سد بازگردانده می گردد.

حق شناس ادامه داد: مهمترین اقدامی که شرکت استخراج کننده باید با نظارت محیط زیست انجام دهد، بازگرداندن آب حاصل از استخراج به زمین است که با دو حلقه چاه موجود و 3 حلقه چاه در دست ایجاد اجرا خواهد شد و امیدواریم با این اقدام مجموع آب استخراج شده و تزریق شده به تعادل برسند.

بگفته وی گلستان تنها استان استخراج کننده ید کشور است که باید تلاش گردد این استخراج بر اساس الزامات و استاندارهای محیط زیست انجام گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مهار هدر رفت آب یُددار در گلستان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مهار هدر رفت آب یُددار در گلستان آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید