خبرنگاران امدادرسانی به 729 فرد گرفتار در آبگرفتگی خوزستان

به گزارش وبلاگ کت جادویی، اهواز-خبرنگاران- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امدادگران هلال احمر به 729 فرد گرفتار در آبگرفتگی متاثر از بارش شدید باران در استان خوزستان امداد رسانی کردند.

خبرنگاران امدادرسانی به 729 فرد گرفتار در آبگرفتگی خوزستان

دکتر علی خدادادی شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ کت جادویی با بیان اینکه این امدادرسانی در یک هفته گذشته در شهرستان های ایذه، مسجدسلیمان، هفتکل ،شوشتر و باغملک انجام گرفته است اضافه نمود: با توجه به تداوم بارندگی در استان خوزستان تیم های امدادی جمعت هلال احمر همچنان در حالت آماده باش بسر می برند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به اینکه 15 تیم عملیاتی این امدادرسانی ها را انجام دادند اضافه نمود: از سوی هلال احمر اقلامی شامل 502 تخته پتو ،355 تخته موکت ،663 کیلوگرم نایلون پوششی و 26 تخته چادر همچنین اقلام غذایی و بهداشتی بین افراد آسیب دیده از سیلاب و باران توزیع شد.

وی ادامه داد: 133 نفر نیز در این مدت در مناطق امن اسکان داده شدند و 9 واحد مسکونی روستایی در شهرستانهای ایذه و باغملک تخریب شد.

بارش باران شدید به صورت متناوب از ابتدای آذر ماه جاری در بیشتر مناطق استان خوزستان شروع شده است.

همچنین یک سامانه بارشی جدیداز روز پنجشنبه هفته گذشته در خوزستان فعال شده است که طبق اعلام اداره کل هواشناسی این سامانه تا دوشنبه هفته جاری در منطقه فعال است.

اداره کل مدیریت بحران و اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر با فعالیت این سامانه بارشی هشدار دادند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران امدادرسانی به 729 فرد گرفتار در آبگرفتگی خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امدادرسانی به 729 فرد گرفتار در آبگرفتگی خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید