توضیحات ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99، 09، 09

به گزارش وبلاگ کت جادویی، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99/09/09 توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99، 09، 09

به گزارش ایلنا، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره صدور شناسنامه در در تاریخ 99/09/09 گفت: تمام نوزادانی که در این تاریخ متولد شوند، اگر والدین شان همان روز برای دریافت شناسنامه به دفاتر ثبت احوال مراجعه نکنند، مسئله ای برای صدور شناسنامه در این تاریخ برای آنها پیش نمی آید.

وی ادامه داد: این افراد تا 15 روز فرصت دارند تا برای دریافت شناسنامه اقدام کنند و تاریخ شناسنامه نیز برای همان 99/09/09 صادر می شود، لذا مردم دغدغه ای از بابت اینکه حتما باید در همان روز به دفاتر ثبت احوال مراجعه کنند، نداشته باشند، چراکه قانون این اجازه را داده است تا افراد 15 روز بعد از ولادت فرزندشان نیز برای دریافت شناسنامه مراجعه کنند. امیدوارم ما هم بتوانیم در این ایام کرونایی خدمات خوبی را بدون دغدغه به همه هموطنان ارائه دهیم.

سخنگوی سازمان ثبت احوال در بخش دیگری از اظهارات خود درباره صدور کارت هوشمند ملی گفت: ثبت نام بیش از 59 میلیون نفر تکمیل و برای بیش از 49 میلیون نفر کارت هوشمند ملی صادر شده است.

ابوترابی شرح داد: مسئولان چاپخانه ملی نیز اعلام کرده اند که فرایند تولید کارت داخل افزایش پیدا کند و اگر در چاپخانه افزایش تولید داشته باشند، ما تا ظرفیت صدور 2.5 میلیون کارت هوشمند درماه را داریم.

وی ادامه داد: قرار بود به ما یک میلیون کارت در ماه از سوی چاپخانه داده شود، اما تا به امروز حدود 2 میلیون و 850 هزار کارت تولید داخل به ما تحویل داده شده است و ما نیز کارت هوشمند ملی صادر کرده ایم.

سخنگوی سازمان ثبت احوال یادآور شد: ان شاءالله با افزایش تولید کارت تولید داخل مسئله ای در صدور کارت هوشمند ملی نداشته باشیم. اگر ماهانه به ما دو و نیم میلیون کارت تولید داخل از سوی چاپخانه تحویل داده شود ما نیز در طی 4 یا 5 ماه تمام کارت های هوشمند ملی را صادر می کنیم، اما در حال حاضر قرار است ماهی یک میلیون کارت از سوی چاپخانه به ثبت احوال تحویل داده شود و اگر همین مقدار هم به ما تحویل داده شود تلاش می کنیم ظرف چندماه آینده تمام افراد جامانده از کارت هوشمند ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "توضیحات ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99، 09، 09" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99، 09، 09"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید