افشای دستکاری اطلاعات توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا

به گزارش وبلاگ کت جادویی، یک شبکه آمریکایی به نقل از اسناد یک افشاگر، از دستکاری اطلاعات توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا به منظور انطباق با اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور خبر داد.

افشای دستکاری اطلاعات توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا

طبق گزارش سی ان ان، این افشاگر گفت که مقامات ارشد وزارت امنیت داخلی آمریکا بارها مسئولان اجرایی را وادار به دستکاری اطلاعات به منظور تطابق با اظهارات گمراه کننده دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور کرده اند.

سی ان ان اضافه نمود: مشخصاً، چاد وولف سرپرست وزارت امنیت داخلی و کِن کوچینِلی سرپرست دفتر مهاجرت و شهروندی که هر دو از منصوب شدگان ترامپ هستند، به افراد زیردست خود دستور داده اند ارزیابی های اطلاعاتی را بر اساس اظهارات سیاسی ترامپ تغییر دهند.

همچنین کن کوچینلی معاون موقت وزارت امنیت داخلی در ماه می و ژوئن گفته بود که گزارش مربوط به هواداران رجحان نژاد سفید باید به گونه ای تعدیل شود که مساله چندان وخیم به نظر نرسد و اطلاعات مربوط به گروه های چپگرای خشونت طلب برجسته تر شود.

این افشاگر خاطرنشان کرد که این دستور توسط رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا صادر شده است.

افشاگر مذکور این اقدام را سوء استفاده ترامپ و دولت متبوعش از قدرت مطرح نمود اما وزارت امنیت داخلی هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افشای دستکاری اطلاعات توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای دستکاری اطلاعات توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید