شروع موج جدید حملات نظامیان هندی به مردم معترض کشمیر

به گزارش وبلاگ کت جادویی، به دنبال کشته شدن یک جوان کشمیری به ضرب گلوله نظامیان هندی مردم مسلمان این منطقه علیه اشغال سرزمینشان تظاهرات کردند.

شروع موج جدید حملات نظامیان هندی به مردم معترض کشمیر

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ کت جادویی به نقل از کشمیر مدیا سرویس، تظاهرات مردم کشمیر با حمله نظامیان هندی به خشونت کشیده شد.

گزارش ها حاکی است در پی کشته شدن یک جوان کشمیری مردم این منطقه با حضور در خیابان ها علیه اشغالگری هند شعار سردادند.

نظامیان هندی با یورش به تجمع معترضین که خواهان خاتمه اشغال سرزمینشان توسط نظامیان هند بودند تعدادی را از جمله یک دختر 21ساله را به شدت زخمی کردند.

مردم کشمیر که با شکستن حکومت نظامی به خیابان ها آمده بودند با سر دادن شعارهایی خواهان توجه نهادهای مدافع حقوق بشر از مردم کشمیر شدند.

طبق نقل شاهدین عینی نظامیان هندی با شلیک گلوله های ساچمه ای به چشم بعضی از معترضین باعث نابینایی آنها شدند.

کشمیری ها به کشته شدن یک آزادی خواه به نام معراج الدین معترض بودند که در یکی از ایست و بازرسی های راستا توسط نظامیان هندی کشته شده بود.

این در حالی است که با ادامه یافتن حکومت نظامی در هند و شیوع گسترده کرونا در این منطقه نهادهای مدافع حقوق بشر نمی توانند دارو و مایحتاج مردم کشمیر را به این منطقه منتقل نمایند.

هند حدود 9 ماه پیش با لغو خودمختاری کشمیر کوشش کرد این منطقه مورد مناقشه را عملاً بخشی از خاک خود معرفی کند ولی با مقاومت توده های مردمی روبه رو شد. طی روزهای اخیر حمله به مردم کشمیر از سوی نظامیان هندی افزایش یافته و گزارش هایی نیز از حمله به مردم منطقه آزاد کشمیر منتشر شده است.

سازمان ملل از دولت های دهلی نو و اسلام آباد خواسته با برگزاری یک همه پرسی آینده کشمیر را به دست ساکنان آن بسپارند.

هند به دلیل جمعیت غالب مسلمان در کشمیر تا کنون اجازه برگزاری همه پرسی را نداده و اینک در تدارک اسکان دادن هندوها در این منطقه است تا مسلمانان را به اقلیت تبدیل کند.

نظامیان هندی طی 3 دهه اخیر بیش از 100 هزار مسلمان کشمیری را کشته و باعث مفقودالاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده اند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع موج جدید حملات نظامیان هندی به مردم معترض کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع موج جدید حملات نظامیان هندی به مردم معترض کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید